У ВІННИЦІ ВІДБУВСЯ 2-Й КОМАНДНИЙ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ СЕРЕД ЮНАКІВ ТА ДІВЧАТ ДО 12 РОКІВ

За моєї ініціативи в 2017 році у Вінниці відбувся 1-й командний чемпіонат України до 12 років. Весь колектив дитячо-юнацької комісії (ДЮК), у який входять найкращі тренери та шахові фахівці Федерації шахів України, підтримали мою ідею, і Вінниця провела той чемпіонат. Звичайно були зобов’язання провести і 2-й такий чемпіонат. Ми взялися за цей проект і були дуже задоволені, що ніхто не претендував на його проведення.

У 1-у чемпіонаті прийняли участь 16 команд, більшість з яких були з Вінницької області. У цьому році команд було вже більше 22, і знову Вінницьких команд було багато, але команд з інших областей України було більше. І це прогрес. Я впевнений, що в наступному році команд буде ще більше, адже по-перше шахи в Україні розвиваються шаленими темпами, по-друге командні змагання завойовують все більшу популярність, і по-третє вік до 12 років саме той вік, у якому діти ще активно займаються шахами. Далі вже важче, адже визначається напрямок розвитку дитини, і батьки змушені вибрати майбутній шлях для своєї дитини, замислитись над її професією. Зазвичай, якщо дитина не досягла якихось успіхів у шахах до 12 років, батьки переконують або змушують її залишити шахи й почати активно займатися школою та іншими видами діяльності.

Також хочу зазначити, що турнір новий і не всі області готові відправляти свої команди на незнайомий турнір. Дивно, адже в командних змаганнях можна здобути багато очок для заліку у Всеукраїнському конкурсу між областями. Ну, як би там не було, але чемпіонат у Вінниці відбувся на високу рівні, про що свідчать чудові відгуки представників приїжджих команд і батьків вінницьких команд.

Відбулось три чемпіонати з класичних, швидких і блискавичних шахів. Усі види програми цікаві по-своєму. Класика пріоритетна, але швидкі і бліц цікавіші, динамічніші і захоплюючі, а найголовніше  перспективніші. Усе йде до того, що класика з часом відійде в минуле. Але поки класика головна.

Чемпіоном з класики стала команда Івано-Франківської області. Дружна, згуртована команда в складі кваліфікованих гравців, які вже показують зрілу дорослу гру, незважаючи на свій юний вік, заслужено завоювала золоті медалі чемпіонату. Молодці Ігор Нагорний, Валентин Прокоф’єв і Людмила Іваницька! 2 місце в команди Дніпро-1, а 3 у команди Миколаєв-1.


У швидких шахах не було рівних команді Миколаєв-1. Вигравши впевнено всі матчі, миколаївці залишили всіх далеко позаду. Особливо відзначилась Анжеліка Ломакіна – 9 перемог із 9. Бійцівські якості в Анжеліки на дуже високому рівні, що надзвичайно важливо в жіночих шахах! Дуже міцну гру продемонстрував у всіх видах Богдан Біловіл. Дуже сподобалась гра цього молодого шахіста: дебют, ендшпіль, уміння оцінити позицію і прийняти правильне рішення в мітельшпілі, тактика – все на високому, не по роках зрілому рівні! 2 місце в сильної команди Івано-Франківської обл., а 3 місце на радість вінниччанам посіла команда Вінниця-2, у складі якої виступали вихованці вінницької шахової школи Юрій Штомпель, Максим Біленький і Вікторія Біляк.


У бліці знову відмітилась команда Миколаєв-1. Впевнена гра забезпечила миколаївцям дубль. 2 місце виборола молода команда з Одеси. Усі гравці одеситів були молодші на декілька років за своїх суперників, тому можна тільки похвалити і порадіти за одеситів. МОЛОДЦІ! 3 місце в команди Дніпро-1.


Про дніпрян я ще не говорив гарних слів, але дуже хочу сказати. Це надзвичайно здібні молоді гравці! Видно гарний рівень підготовки. Впевнений, що в Кирила Нестеренка, Василя Ляха і Юліани Мінаєвої при більш інтенсивних заняттях шахами є велике майбутнє. І звичайно хочу побажати великих перемог вінницьким молодим шахістам. Ви отримали безцінний практичний досвід, змагаючись із найсильнішими шахістами України. Побільше займайтесь шахами, і перемоги обов’язком прийдуть!

Звичайно, хочеться подякувати тим, хто доклав максимум зусиль для проведення цього цікавого чемпіонату. Це міський спорткомітет Вінницької міської Ради (голова – Сергій Краєвський), Управління фізичної культури і спорту Вінницької ОДА (начальник – Сергій Чернявський), Вінницька обласна Федерація шахів (президент – Аркадій Найдіч), Кондитерський Дім Вацак (директор – Геннадій Вацак), і звичайно ми – працівники Вінницької шахово-шашкової школи.


Микола Боднар, директор чемпіонату


0 коммент. :

Отправить комментарий

Оставьте комментарий