ШАХОВИЙ ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ НА ТОМАЩПІЛЬЩИНІ ПРОВЕЛИ ПРОСТО НЕБА

Шахові змагання зазвичай відбуваються в залі. А ось в Томашпільському районі провели чемпіонат області у мальовничому парку історичного значення с.Благодатне. Ініціатором змагання виступив голова Томашпільської районної шахової федерації тренер з шахів Володимир Павловський. Його ініціативу підтримали начальник відділу молоді та спорту Томашпільської райдержадміністрації Григорій Слободян, виконавчий директор Вінницької обласної Федерації шахів Микола Боднар та директор ТОВ «Зернопродукт Липівка» Володимир Романюк – спонсор чемпіонату. Судили змагання кваліфіковані арбітри, яких забезпечила обласна шахова федерація. На урочистому відкритті турніру виступив Володимир Романюк. Він привітав шахістів і розповів про незвичну історію дендропарку с.Благодатне, який займає понад 16га, та про рідкісні рослини і кущі на його території, які завезені з Франції і ростуть тільки в цьому місці. Учасники та присутні могли побачити ці всі красоти на власні очі, справили також враження дикі кабани, яких там утримують.

Грали просто неба, на свіжому повітрі. Прямо в парку було по колу було облаштовано стаціонарні лавочки і столики, на яких зручно було позмагатися у «королівську» гру. В перерві турніру дбайливі організатори пригостили гарним обідом всіх учасників, тренерів і суддів. Забезпечили і непогані призи, медалі і грамоти кращим в трьох розрядних групах. Подарунки отримали по шість кращих шахістів у кожній категорії, а також провідні гравці Томашпільщини.

Стартувало близько 50 спортсменів – від молодшокласників до пенсіонерів. Командну першість здобули спортсмени Вінниці, на другому місці – збірна Томашпільського району. В старшій групі (серед кандидатів у майстри спорту і першорозрядників) на старті сталася несподіванка – рейтинг-фаворит, тренер з шахів Вінницької МДЮСШ №6 Михайло Шафір програв своєму синові Євгенію, чемпіону області серед юнаків до 14 років. В подальшому Михайлу вдалося дещо виправити своє турнірне становище і здобути срібну нагороду. А першість серед десятка учасників здобув молодий кандидат у майстри спорту Георгій Галич. Третім виявився юний Дмитро Щербіна, який став п’ятим на нещодавньому чемпіонаті України серед юнаків до 14 років. Четвертим – Євгеній Шафір, який весь турнір провів у призовій трійці і міг розраховуватися на першість, якби реалізував очевидну перевагу в партії останнього туру з Георгієм Галичем. Чемпіоном в групі 2 і 3 розряду став Тимур Паламарчук, далі – Владислав Пюро і Юрій Тодоренко. Серед початківців-безрозрядників і гравців 1 юнацького розряду призерами виявилися Ілля Сукач, Ліза Клікунова і Владислав Гальченко. Всі призери – представники Вінницької МДЮСШ №6, які цього разу спромоглися випередити гравців з районів.

МАША ШАХОВА
 

0 коммент. :

Отправить комментарий

Оставьте комментарий