ПІДСУМКИ ШАХОВОГО ЖИТТЯ НА ВІННИЧЧИНІ В 2015 РОЦІ

2015 рік був дуже насиченим на події, успішним у плані розвитку та популяризації шахів у місті Вінниці та області. Шахове життя вирувало – проводився турнір  за турніром, крім того, відбувалися ремонт шахової школи, постійне придбання інвентарю, участь у Всеукраїнських турнірах… Але розповім про усе це докладніше.

Вінницька міська шахова школа переживає справжній шаховий бум. Батьки ведуть і ведуть своїх дітей на шахові уроки. Групи переповнені.  Звичайно, це не може не тішити.

У МДЮСШ №6 проведено велику кількість турнірів Всеукраїнського, обласного та міського рівнів. Чого варті тільки два чемпіонати України серед юнаків та дівчат до 14 та 16 років, де наші Віктор Матвіїшен, Надія Шпанко, Владислав Лукіянчук та Ірина Іщенко разом вибороли аж 12 медалей, а також меморіал А.Ольховського, 15-й чемпіонат ФШВ, Всеукраїнський турнір з нормою майстра спорту України, Всеукраїнський турнір «Таланти Поділля», чемпіонат Вінницької області, чемпіонат міста Вінниці, суперфінал області, відкритий командний кубок Вінницької області «Поділля-2015», всеукраїнський дитячий ВІННИЦІанський фестиваль. І це лише великі турніри! А як не згадати численні дитячі змагання (в одному з них взяло участь  аж 120 юних шахістів), опени, чемпіонати серед ветеранів. Майже у всіх турнірах був обрахунок міжнародного та українського рейтингів. Міста та райони нашої області теж намагались підтримати шаховий рух на Вінниччині. Жмеринська федерація провела два турніри: «Жмеринська весна» та «Жмеринський меридіан», Могилів-Подільська федерація – теж два турніри: відкритий чемпіонат міста та кубок області «Дністер». По одному турніру провели Гніванська, Літинська, Вапнярська, Барська, Липовецька федерації.

Приємно сьогодні подивитися на будівлю Вінницької шахової школи: відремонтовано фасад, встановлено пластикові  вікна. Також було придбано велику кількість сучасних шахів, електронних годинників та комплектів годинники-шахи для трансляції гри в Інтернеті.

Хочу зазначити, що крім міських турнірів вінниччани брали активну участь у різноманітних всеукраїнських та міжнародних турнірах. Засяяли маленькі зірочки: Вікторія Біляк стала чемпіонкою у чемпіонаті України зі швидких шахів серед дівчат до 10 років у Миколаєві, а Юрій Штомпель виборов бронзу в цій же програмі, але серед юнаків до 8 років в Іллічівську. Вперше команда «Вінницькі вовки» взяла участь у клубному командному чемпіонаті України. Враховуючи те, що в її складі (Андрій Климчук, Вадим Трегубов, Віктор Матвіїшен, Володимир Вусатюк, Микола Боднар, Олег Биковський, Владислав Лукіянчук), на відміну від інших команд, грали тільки вінниччани (без легіонерів), підсумкове 6-е місце можна вважати досить пристойним результатом. Також вінниччани в 2015 році досить добре грали на турнірах у Києві, Львові, Миколаєві, Іллічівську, Червонограді, Мукачеві, Житомирі, Чуднові, Рівному, Хмельницькому, Чернівцях та у Польщі. Великим досягненням є участь вінницького гросмейстера Сергія Федорчука у фіналі чемпіонату України серед чоловіків. І хоча Сергій не потрапив до чільної трійки, сам факт участі є значущим. На жаль, не привезли жодної медалі наші молоді гравці (Лукіянчук, Матвіїшен та Шпанко) з Хорватії, де відбувався чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат. Але це єдиний негативний момент року, що минає.

І, звичайно, хочеться з вдячністю згадати тих, чиї ентузіазм і спонсорська допомога сприяли досягненню згаданих успіхів, руху вперед та прославлення шахової Вінниччини. Це – Юрій Яремчук (президент ВОФШ), Володимир Вусатюк, Станіслав Дорофєєв, Анатолій Яворський, Михайло Шафір, Валентин Чекай, Артур Роєнко, Дарина Щербина, Юрій Гнатюк, Сергій Жуковський, Анатолій Ходюк, Андрій Горобець, Костянтин Куба, Василь Біляк, Дмитро Горбатюк, Дмитро Фіногєєв, Анатолій Кобиль, Володимир Павловський, Олександр Роговий, Віталій Ковальчук.

Дякуємо також батькам усіх наших учнів за активну допомогу та підтримку у складному процесі становлення справжніх шахістів.

Микола Боднар – міжнародний майстер з шахів, директор Вінницької шахової школи, заступник президента Вінницької обласної Федерації шахів