Вінницький шахіст Євгеній Шафір виграв Всеукраїнський фестиваль «Різдвяне Мукачеве»!

В м.Мукачеве (Закарпаття) 9–11 січня пройшов VIII Всеукраїнський шаховий фестиваль «Різдвяне Мукачеве». В ньому взяли участь спортсмени не старше 16 років з восьми регіонів – Хмельницької, Київської, Тернопільської, Вінницької, Закарпатської, Львівської, Одеської та Івано-Франківської областей.

Вінниччину на турнірі представляла п’ятірка провідних вихованців шахового клубу «Романтик» і МДЮСШ № 6, серед яких виділялися призери міських, обласних і всеукраїнських змагань Владислав Бушменьов, Дмитро Серебренніков і Євгеній Шафір.

В рамках фесту медалі розігрувалися окремо серед дітей до 12 і до 16 років – в швидких і блискавичних шахах. В старшій групі в обох випадках тріумфував сильний кандидат у майстри спорту Віктор Самосюк (Київська область). А в турнірах серед молодших юнаків також дві золоті нагороди здобув 11-річний вінничанин Євгеній Шафір. Щоб здобути престижний Кубок в основному змаганні, він спромігся уникнути поразок, здобувши 9,5 очки в 11 турах за швейцарською системою. Основну конкуренцію вінничанину складали юні шахові таланти із Західної України. Але Євгеній поставив собі за мету бути першим, адже до цього три роки поспіль на фестивалях в Мукачевому здобував медалі не найвищого ґатунку.

Окрім шахових баталій, гості Мукачевого відвідали старовинний замок «Паланок» і відомий фестиваль червоного вина. Переможців там визначає комісія на чолі з керівниками міста. Їх чекають оригінальні призи – породистий кінь (за 1-е місце), корова та коза.

Довідка

У клубі «Романтик» (вул. 600-річчя, 6) безкоштовно займаються шахами близько 50 юнаків і дівчат віком від чотирьох до 18 років. Заняття проводить тренер МДЮСШ № 6. Роботі шахового клубу «Романтик» сприяють Центр підліткових клубів «Універ», депутат Вінницької міської ради Олександр Парвадов, благодійний фонд «Здорова нація» і благодійний центр "Хесед Емуна".