Меморіал Ольховського виграв наймолодший гросмейстер України

Таких сильних шахових змагань у Вінниці ще ніколи не було. Йдеться про меморіал Анатолія Ольховського, великого ентузіаста шахів, батька чемпіона Вінниці і області Олександра Ольховського. З 86 учасників цього турніру близько половини були міжнародними гросмейстерами чи майстрами спорту.

Шаховий марафон


Такий сильний склад вдалося забезпечити завдяки небаченому для Вінниці призовому фонду. В загальному заліку було встановлено 12 призів, перший з яких сягав трьох тисяч гривень. Також дюжину призів надавали учасникам з Вінниччини, перший з яких сягав тисячі гривень. Непогано для одноденного бліцтурніру. Не забули й про призи для ветеранів, жінок і дітей в різних вікових категоріях.

Змагання було свого роду шаховим марафоном, адже за сім годин учасники мали зіграти 24 тури. На партію кожному шахісту надавалося три хвилини плюс додатково дві секунди за кожен зроблений хід.

Перемога рейтинг-фаворитів

В підсумку першу трійку місць посіли рейтинг-фаворити. Переможцем став 17-річний вінничанин Ілля Нижник – наймолодший гросмейстер України. У 24 турах він набрав 20 очок. Наступні місця зайняли майстри з гросмейстерським рейтингом з Миколаєва – брати Олександр (19,5 очки) і Микола Бортники (18 очок).

Серед вінничан високе сьоме місце в загальному заліку посів молодий кандидат у майстри спорту Андрій Климчук (15,5 очки). Він потіснив багатьох майстрів і гросів. До речі, Андрій останнім часом дуже рідко грає в місцевих змаганнях, проте в блискавичній грі в Інтернеті є справжнім профі, перемагаючи навіть зіркових опонентів.

Додаткові призи

Перший приз серед вінничан здобув молодий майстер спорту України Вадим Трегубов (13,5 очки), другий – кандидат у майстри Михайло Дорохін, третій – кандидат у майстри Олег Биковський (обидва – по 13 очок).

Найкращий результат серед жінок показала міжнародний гросмейстер Ольга Калініна з Тернополя (14 очок). Найкращим серед ветеранів став майстер спорту України Володимир Черних з Києва (13 очок).

Серед дітей до 10 років переміг першорозрядник з Вінниці Володимир Добровольський (5,5 очки), серед дітей до 13 років – чемпіон Європи з бліцу, кандидат у майстри спорту  Мар’ян Кириченко зі Львову (13 очок). Серед дітей віком до 16 років не було рівних кандидату в майстри спорту з Києва Кіріллу Шевченку (14 очок), який нещодавно у Вінниці став чемпіоном України з блискавичної гри серед юнаків до 12 років.

Запрошуватимуть іноземних гравців

Призерів нагороджувала Зоя Ольховська, вдова Анатолія Ольховського. Йшлося, що завдяки батькам шахами захопився син Олександр, який неодноразово був чемпіоном Вінниці і області. Нині він мешкає у Росії і через зайнятість по роботі не зміг взяти безпосередню участь в меморіалі. Але це змагання має стати традиційним, і наступного року Олександр Ольховський планує в ньому зіграти. "Наступного року ми плануємо запрошувати на цей меморіал не лише провідних шахістів України, але й гравців з інших країн", – повідомив президент Федерації шахів Вінниці Микола Боднар.