День шахів

19-21 липня у ДЮСШ № 6 Вінницького міського спорткомітету пройшов відкритий турнір, присвячений Дню шахів в Україні. Окрім господарів на змагання завітали спортсмени з Москви, Києва, Житомира, Козятина, Жмеринки, Липовця та Літина. Серед них був один міжнародний майстер і півтора десятка кандидатів у майстри спорту. Організатори підготували оригінальний приз переможцю. Після завершення турніру чемпіон мав зіграти бліц-матч з наймолодшим гросмейстером України – 16-річним Іллею Нижником.

Реальну боротьбу за перемогу в турнірі вели два вінницькі кандидати в майстри спорту – молодий Олег Биковський (рейтинг-фаворит змагання) і досвідчений тренер з шахів Михайло Шафір (третій за рейтингом). Між собою вони зіграли внічию, а в інших зустрічах до останнього туру не знали очкових втрат, набравши по 7,5 очки з 8 можливих. Лише на фініші обидва загальмували: Биковський розійшовся миром з майбутнім бронзовим призером Павлом Лавренчуком (Літин), а Шафір навіть програв четвертому призеру Анатолію Ходюку (Жмеринка). Отже, матч з Іллею Нижником зіграв Олег Биковський, який поступився гросу в упертій боротьбі – 1,5 на 3,5 очки. Цей видовищний поєдинок відбувся у присутності півсотні глядачів, але проходив в абсолютній тиші!

Окрім десяти основних призів організатори передбачили низку додаткових. Кращою серед жінок стала 13-річна Ірина Іщенко, серед юнаків – Віталій Липчанський (обидва – Вінниця), серед ветеранів – Дмитро Фіногєєв (Літин).