Знову 10-річний юнак виграв "дорослий" турнір

У ДЮСШ № 6 м.Вінниці в кінці 2012 року пройшов традиційний відкритий новорічний турнір. Змагання зібрали 73 шахісти з Хмільницької, Житомирської, Львівської, Одеської областей і низки міст і районів Вінницької області. Серед них було два міжнародних майстри, один майстер ФІДЕ (міжнародної шахової федерації) і 13 кандидатів у майстри.

Але першість не підкорилася дорослим майстрам. Як і на нещодавньому відкритому міжобласному турнірі в Калинівці, що під Вінницею, золоту нагороду виборов 10-річний шаховий вундеркінд, кандидат у майстри спорту Віктор Матвіїшен. Віце-чемпіон Європи серед однолітків у 9 турах за швейцарською системою здобув 8 перемог і лише одного разу зіграв унічию. Друге місце посів майстер ФІДЕ Володимир Вусатюк – 8 очок, третє місце – 12-річний кандидат у майстри спорту Владислав Лукіянчук. Всі три головні призери – вінниччани.

Загалом організатори передбачили 15 основних призів, 15 подарунків для дітей (у 3 вікових категоріях), нагороди для ветеранів і жінок. Найкращий результат серед іногородніх спортсменів показав міжнародний майстер Володимир Ревуцький (Житомир) – 6 очок і загальне 7-е місце. Першим серед літніх спортсменів виявився Володимир Олексюк, а серед дівчат – віце-чемпіонка України Ірина Іщенко (обидва – Вінниця).

Результати турніру

Михайло ШАФІР, тренер МДЮСШ № 6