"Жмеринську весну" виграли вінницькі майстри

В середині березня на базі Будинку науки і техніки Жмеринки пройшов третій відкритий шаховий турнір "Жмеринська весна – 2012", присв'ячений річниці звільнення міста від німецько-фашистських загарбників. Фестиваль отримав статус всеукраїнського, адже на нього завітали не лише спортсмени з багатьох міст і районів Вінниччини, але й Київської, Одеської і Житомирської областей. Залучити сильних спортсменів вдалося завдяки патронату Жмеринської міської ради і міського голови Зіновія Трахтенберга, який особисто вручав грошові призи, медалі і кубки під час урочистого закриття. До речі, перші два турніри він спонсорував, ще будучи опозиційним політиком. Але й після приходу до влади Зіновій Трахтенберг продовжує палко підтримувати інтелектуальний вид спорту №1.

На старт турніру вийшли 67 учасників, серед яких були два міжнародні майстри, 2 майстри спорту України та понад два десятки кандидатів у майстри. Але боротьбу за лідерство вели в основному два майстри спорту з міста над Бугом – молодий Вадим Трегубов та досвідчений Микола Боднар, директор ДЮСШ №6 Вінницького міського спорткомітету, минулорічний переможець "Жмеринської весни". В очній зустрічі вони розійшлись миром, але менше очок у поєдинках з іншими суперниками втратив Вадим Трегубов, який і став переможцем турніру. Друге місце посів Микола Боднар, третє – кандидат у майстри спорту Афлатун Мамедов (Котовськ, Одеська область). В призову десятку потрапили: 4 місце – Владислав Лукіянчук (Вінниця), 5 – Олег Биковський (Вінниця), 6 – Віктор Матвіїшен (Вінниця), 7 – Вячеслав Кошевой (Бар), 8 – Ігор Могир (Жмеринка), 9 – Андрій Горобець (Могилів – Подільський), 10 – Дмитро Джупін (Київ).

Багато сильних та досвідчених шахістів, зокрема міжнародний майстер Віктор Гудок, залишилися за призовою рискою. Організатори передбачили крім головних призів ще кілька додаткових – ветеранам, дітям, місцевим шахістам. Зокрема, перший приз серед шахістів Жмеринки отримав кандидат у майстри спорту Анатолій Ходюк, голова районної шахової федерації та головний "мотор" проведення всіх шахових змагань в Жмеринці.

"Сподіваємось, що з кожним роком географія та чисельність учасників турніру будуть розширюватись. Для цього ми плануємо запропонувати включити "Жмеринську весну" до офіційного календаря змагань Федерації шахів України," – підсумував Зіновій Трахтенберг.

0 коммент. :

Отправить комментарий

Оставьте комментарий