Кандидат Андрій Климчук, випередивши майстрів, став чемпіоном Вінниччини!

У Вінниці фінішувало найпрестижніше шахове змагання року – чемпіонат Вінницької області з класичних шахів серед чоловіків і жінок, який проходив 16-19 лютого у МДЮСШ №6 і зібрав надзвичайно сильний і численний склад. Серед 97 учасників (рекордна кількість за всю історію проведення чемпіонатів області!) 4 мали майстерське звання, а ще близько 30 – кандидата у майстри. За медалі боролися провідні шахісти з Вінниці, Тростянецького, Калинівського, Липовецького, Піщанського, Тиврівського, Жмеринського, Літинського, Тульчинського, Могилів-Подільского, Козятинського, Вінницького та Барського районів.
Більшість експертів очікувало, що за лідерство будуть сперечатися вінницькі майстри спорту України: 12-разовий чемпіон області з класичних шахів Микола Боднар, директор ДЮСШ №6 міського спорткомітету; чемпіон Вінниччини 2011 року Вадим Трегубов, студент Вінницького національного технічного університету; молодий майстер ФІДЕ Володимир Вусатюк, викладач ДЮСШ №6.
Утім, цього разу не було рівних молодому вінницькому кандидату у майстри спорту Андрію Климчуку, який у 9 турах за швейцарською системою не програв жодного разу. Другим став Вадим Трегубов, третім, теж як і чемпіон не програвши жодної партії – Микола Боднар. Всі троє почали вигравати свої партії зі самого старту і передбачити переможця було важко.
Ключовою стала партія 7-го туру, в якій Трегубов, володіючи ініціативою з Климчуком, в обопільному цейтноті почав припускатися помилок, чим негайно скористався майбутній чемпіон. Далі Андрія було вже не зупинити.
Серед гостей Вінниці кращий результат (4-е місце) показав кандидат у майстри спорту зі Жмеринки Анатолій Ходюк. Кращим серед дітей (високе 6-е місце) став 11-річний кандидат у майстри спорту, призер всеукраїнських змагань Владислав Лукіянчук, серед студентів – Сергій Руденко, серед ветеранів – Микола Радченко (всі – Вінниця). Серед жінок чемпіонкою стала Леся Косіч (Вінниця), мати трьох дітей, в тому числі і майстра ФІДЕ з шахів, призерки всеукраїнських змагань Юлії Швайгер, 2-е місце за Аріною Кондратюк, а замкнула призову трійку юна Ірина Іщенко. Всі призерки – вінниччанки.
Приз за кращу партію отримав міжнародний майстер з міста над Бугом Віктор Гудок. Виконавчий директор Федерації шахів Вінниччини Анатолій Спірін віддав перевагу представленій ним майже безпомилковій партії, проаналізувавши на комп’ютері 5 поєдинків різних шахістів.
Климчук – Боднар. Партія закінчилася миром на 80-му ході, коли на дошці залишилися одні королі!

0 коммент. :

Отправить комментарий

Оставьте комментарий