Чемпіон Вінниці серед шахістів – студент технічного університету Вадим Трегубов

Вчора, 29 січня, було підбито підсумки змагання кращих шахістів міста над Бугом – Відкритий чемпіонат міста Вінниці з шахів 2012 р. серед чоловіків та жінок протягом п’яти днів збирав під дахом міської дитячо-юнацької спортивної школи №6 понад 60 майстрів шахової гри.

Оскільки чемпіонат мав статус відкритого, то в змаганнях брали участь не тільки мешканці обласного центру, а й спортсмени з інших міст Вінниччини, а вік учасників не обмежувався – у шаховому двобої могли зійтися восьмирічний школяр із вісімдесятирічним ветераном, спортсмен-розрядник із міжнародним майстром.


У надзвичайно напруженому ритмі сплили всі дев’ять турів чемпіонату. Найзапекліші гравці повністю використовували двогодинну норму часу, яка відводилася на кожну партію, і звичайним явищем був натовп принишклих вболівальників навколо гри, результат якої на останніх секундах вирішувався ризикованим ендшпілем.

Зрештою, настав час назвати імена переможців. Лаври чемпіона міста виборов 22-річний студент технічного університету Вадим Трегубов.
 

Срібло міської першості дісталося професіоналу – директору ДЮСШ №6 Миколі Боднару.
 

А бронзовим призером став тренер тієї ж спортивної школи – Володимир Вусатюк.
 

Серед жінок найкращий результат показала студентка технічного коледжу Арина Кондратюк.
 

Друге місце посіла учениця ЗОШ №2 Надія Шпанко, а бронзова медаль прикрасила ученицю ЗОШ №4 Ірину Іщенко.

Юний вік шахісток-переможниць навіть змусив журі змінити формулювання в грамотах – замість «…серед жінок» було вирішено вказати «…серед дівчат».

Приємно, що чемпіонат виявив справжні шахові династії – так, наприклад, до дюжини кращих майстрів увійшли батько і син Яворські.
 

Безперечно, позитивним явищем є й активна участь учнів певних загальноосвітніх шкіл – це свідчить про популярність інтелектуальної гри серед дітей та юнацтва. Так, наприклад, тільки від ЗОШ №4 на першості міста виступали троє школярів – Ірина Іщенко, Максим Царенко та Ольга Татарська.
 

Втім, шахи приваблюють не лише молодь – в чемпіонаті брали участь 17 спортсменів віком понад 60 років.

– Шахи допомагають мені відчувати себе молодшим, поліпшити тонус, – ділиться враженнями 81-річний Василь Скакун, який став третім у ветеранському заліку.

П’ятиденний турнір шахістів став справжнім спортивним святом.

– Шахи – це справжня школа життя, і та увага, яка приділяється міською владою розвиткові цього виду спорту, заслуговує на подяку, – зауважив головний суддя чемпіонату Станіслав Дорофєєв. – Адже масовий спорт є індикатором здорового духу у суспільстві.

0 коммент. :

Отправить комментарий

Оставьте комментарий