Юнацькі розбірки

На першотравневі свята в м.Тульчині відбувся командний юнацький чемпіонат Вінницької області з шахів. Тульчин по праву вважається другим містом за розвитком дитячих шахів на Вінниччині. І це не дивно. З 1992 року при районному будинку дітей та юнацтва функціонує шаховий клуб "Оракул", беззмінним керівником якого є голова Тульчинської районної федерації шахів, досвідчений та талановитий педагог, кваліфікований шахіст, прекрасний організатор, справжній ентузіаст Мельник Анатолій Афанасійович. Можна тільки дивуватися енергії тульчинського ветерана шахів! Не даремно колеги з Федерації шахів Вінницької області дали йому почесне призвисько "МЕТР". Шахісти одного з найбільш історичних міст Україні – постійні учасники юнацьких чемпіонатів України, всеукраїнських змагань, чемпіони та призери обласних змагань різних рівнів. В клубі проводиться велика кількість міських, обласних та всеукраїнських змагань. На відкритті учасників привітали мер міста та голова спорткомітету. Не може не радувати, що керівництво приділяє таку увагу шахам.

В турнірі за швейцарською системою в 7 турів прийняло участь 12 команд складом 3 юнаки та 1 дівчина. Команда "Вінниця-1", хоча і була наймолодшою, розраховувала стати чемпіоном, адже в її рядах одні зірки: 10-річний Лукіянчук Владислав – переможець міжнародного дитячого фестивалю "Київська весна – 2011", 8-річний Матвіїшен Віктор – чемпіон України 2011 року серед юнаків до 10 років, 11-річна Іщенко Ірина – екс-призер чемпіонату України серед дівчат до 10 років та 8-річна Шпанко Надія – бронзовий призер чемпіонату Європи 2010 року серед дівчат до 8 років. Господарі ж, команда "Тульчин-1", не стали експериментувати і виставили найсильніших. В їх складі були 17- та 18-річні: КМС Кужель Євген, Слободянюк Ярослав, Панашенко Богдан і Ткач Інна. Боротьба точилася напружена. До останньої партії переможця не можна було визначити. Вигравши по 5 матчів, по 2 звівши внічию, а також набравши однакову кількість очок, по 24 з 28 можливих, команди "Вінниця-1" та "Тульчин-1" перетнули фінішну лінію. Тільки за додатковими показниками чемпіонами стали старші за віком спортсмени. Бронзу виборола друга команда з обласного центру – "Вінниця-2" (Бабенко Дмитро, Вічавський Андрій, Шафір Євген та Журавель Аліна).

В програму шахового свята були включені сеанси одночасної гри, які дали шахістам від 2-го розряду та нижче на 9 дошках Матвіїшен Вітя та на 7 – Шпанко Надя. Сеансери підтвердили свій високий клас. Лише одна поразка дівчини. Рахунки 9:0 та 6:1 на корись майбутніх гросмейстерів. Думається, свято вдалось, адже завдяки прекрасно проведеній великій організаційній роботі кожен учасник отримав приз!

0 коммент. :

Отправить комментарий

Оставьте комментарий